תואר שני בחינוך בעידן טכנולוגיות מידע

דרכי הלמידה בתכנית נשענות על דיגום (מודלינג) של העקרונות הפדגוגיים המתבקשים להוראה בעידן טכנולוגיות מידע. עקרונות אלה מדגישים את המיקוד בפיתוח לומד יצירתי, בלמידה פעילה ושיתופית, בלמידת חקר, בלמידה מבוססת פתרון בעיות ופרויקטים, בשילוב סביבות מקוונות חדשניות לצורכי ניהול הלמידה והערכה. כל הקורסים ילמדו בשילוב מערכות ניהול למידה וחלק מהקורסים יתקיימו בלמידה מרחוק באמצעות הוראה סינכרונית וא-סינכרונית בסביבה מקוונת.

התכנית לתואר שני "חינוך בעידן טכנולוגיות מידע" במכללת קיי נועדה לפתח מורים פרואקטיביים שידעו ליזום ולשלב באופן מושכל את טכנולוגיות המידע בהוראה. התכנית תיצור תשתית מקצועית הנדרשת למורים בעידן הנוכחי, לפעול כסוכני שינוי ברמה האישית והמערכתית. היא עוסקת בהיבטים מעשיים של פיתוח המיומנות והמקצועיות של המורים בתחום, ונותנת גם תשתית תיאורטית להבנת השינויים החברתיים והתרבותיים שמתרחשים בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית.
 

לתכנית שלושה אשכולות: (1) למידה והוראה בעידן טכנולוגיות מידע; (2) הובלת שינויים בתהליכי הטמעת טכנולוגיות מידע בבתי ספר ובמערכת החינוך; ו-(3) חברה ותרבות בעידן טכנולוגיות מידע. האשכול הראשון הוא האשכול המרכזי של התכנית ועוסק בבניית ידע מקצועי פדגוגי לשילוב טכנולוגיות מידע בהוראה. האשכול השני עוסק בפיתוח תפיסות וכישורים של מורים כמובילי תהליכים של הטמעת טכנולוגיות מידע במערכות בהן הם פועלים. האשכול השלישי מתמקד בפיתוח הבנה של ההקשרים התרבותיים-פסיכולוגיים-ערכיים של חיי ילדים ונוער בעידן שבו הטכנולוגיה נמצאת בכל רחבי החיים, וההשלכות של הבנות אלה על העשייה החינוכית.

משך הלימודים:
שנתיים (ארבעה סמסטרים)
הלימודים מתקיימים יום אחד בשבוע בכל שנה

(ימי ב’ בין השעות 17:30-8:30 פרט לסמסטר ראשון בו הלימודים יתקיימו בין השעות 8:30 – 19:15).

  • Pinterest Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

רח' עזריאל ניצני 6 באר-שבע

טלפון: 08-6402899

דוא"ל: rishumm@Kaye.ac.il

נשמע מעניין?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם